Skip to content →

Záleží ženám na vzhlade?

Výber partnera

Pri výbere partnera zohrávajú úlohu dva faktory.

  • zdravie (vzhľad)
  • schopnosť prežiť

Výber partnera – Muž

Muži si vyberajú partnerku podľa vzhľadu, pretože pekný vzhľad je indikátor plodnosti a zdravia. To je napr. dôvod, prečo nás priťahuje úzky pás a široké boky. To je dôvod, prečo nás nepriťahujú ženy do určitého veku (pred pubertou)… Na podvedomej úrovní vieme, že nie je pripravená.

Pekný vzhľad u ženy jednoducho vytvára predpoklad, že naši potomkovia budú zdraví a silní jedinci. (Pripomínam, že evolúcia je dlhodobý proces a tým pádom nepozná antikoncepciu, ktorá je výsadou posledných rokov. – Preto podvedomý výber partnera prebieha týmto spôsobom, nezávisle na tom, že dnes antikoncepcia existuje)

Výber partnera – Žena

Predpoklad u muža je schopnosť ochrániť a postarať sa o ženu a o svojich potomkov. Z toho dôvodu zohráva pri výbere vhodného muža vzhľad len malú rolu. Pokiaľ ste zdravý jedinec bez genetických porúch, je to všetko, čo potrebujete.

Hlavnú rolu u vás zohráva vaša schopnosť ochrániť a postarať sa o svojich potomkov. Žena si nás pre to vyberá na základe vášho spoločenského statusu (ako na vás reaguje okolie), sebavedomia, dominancie, charizmy… Všetko sú to indikátory vašej schopnosti prežiť a produkovať dostatok statkov pre vás a vašu svorku.

**********************************************************************

Predpokladám, že po tomto chápete princíp výberu partnera z pohľadu ženy. Toto je dôvod, prečo dávam také množstvo priestoru práve rozvoju sebavedomia, odstraňovaniu strachu atď.

Nemusíte vyzerať ako Brad Pitt aby ste mali ženy. Videli ste Woodyho Allena? Je malý a útly avšak jeho spoločenský status a vplyv na okolie mu dáva výsadu rozmnožovať sa… A o tom to je.

Čo sa týka vzhľadu, stačí dodržovať základy, ako je byť čistý, upravený, voňavý a nemáte problém. Práca na svojej postave, štýle je prospešná a znamená bonusové body. Avšak vyhovárať sa na vzhľad, ako na dôvod nedostatku žien v živote je nezmysel.

 

Published in Myseľ a Úspech Zvádzanie