Skip to content →

Kto by mal platiť na rande?

Zdravím Vás. Dnešný článok po dlhšej odmlke bude kratší, ale za to si myslím, že bude narážať na pomerene často diskutovanú tému. Tou témou je, ako už hovorí aj nadpis, či za ženu na rande platiť, alebo nie. (brotip: mnohých chalanov zaujíma, o čom sa počas rande rozprávať, super je to rozobraté na tejto stránke)

Ešte pred tým ako začneme, odbočím. Zaujímajú nás vaše námety na články a tak, ak tu ešte téma, čo vás zaujíma, nebola spracovaná, stačí nám napísať.

Je asi milión pohľadov na danú problematiku a sám som zástanca toho, že neexistuje univerzálny návod. Niekedy tu kávu alebo limonádu zaplatím, inokedy to robím klasicky, že si zaplatím za seba a slečna, ktorá so mnou na tom rande je, platí za seba. Stále ide o situáciu, v ktorej sa práve nachádzate, o to, akú hodnotu máte momentálne vy a akú hodnotu má dievča.

Podľa čoho posudzovať?

Pre mňa osobne je pomerne dôležité to, či dievča pri rozhovore pozvem nejakým spôsobom von, alebo naopak, či sa pri rozhovore dohodneme, že spolu niekam vybehneme. Ak je dotyčná známa a ja ju chcem pozvať na kávu (bez ohľadu na to, či niekedy sex bude alebo nie) platím jej to, pokiaľ nie sme v nejakej reštike alebo podobne.

Ak sa však na rande dohodneme, väčšinou platíme každý za seba. To znamená, že nech už je situácia akákoľvek, väčšinou tej holke dám jasne najavo aby za seba zaplatila. Nedemonštrujem tým to, čo ostatní chlapi- beznádej, že nič iné možné robiť nevedia. Lebo povedzme si pravdu, málokto ma gule po hodinke, hodinke a pol so ženskou, ktorú sa snaží urputne baliť jej do očí povedať aby si svoj podiel zaplatila sama. A tak platia jak hluchí. Často už len to, že nezaplatíte, Vás môže odlíšiť od ostatných chlapov. A o to predsa ide, nie? Byť iný.

Uvedomte si, že akonáhle za ženu platíte, dávate jej tým najavo, že sa o ňu snažíte a ona potom drží v rukách nad vami žezlo, lebo o tom podvedome vie. Uvedomuje si, že sa o ňu snažíte a môže sa pokojne hrať na nedostupnú. Pri platení, ako som už v úvode spomínal, skutočne ide o Vašu hodnotu v porovnaní s tou jej a samozrejme naopak. Pretože vy nesmiete dať najavo že, tej žene platíte za to, že je s Vami. Musí si to zaslúžiť. Ona by vlastne behom rande mala mať pocit, že môže byť rada za čas strávený s Vami. A tým, že jej za ten čas zaplatíte, jej o tom veľmi vedieť nedávate. Takže tým že, ženám konštantne budete niečo platiť, si príťažlivosť nevybudujete

Vezmite si, že ako nezadaný chlap randíte veľa a tie výdavky by potom boli enormné. A za čo? Za to, že dotyčná so mnou hodinu posedela v nejakom podniku? Opakujem sa, ale je potrebné to vybudovať tak aby to nebolo len dobývanie z Vašej strany, ale aby to bolo obojstranné už na rande. Veď to by som väčšinu svojich príjmov vyhadzoval do vzduchu a bol večný tragéd.

A ak sa Vám záujem u slečny podarí vybudovať na rande a ste si istý, že to je vzájomne, tak nejaký peniaz na kávu vás predsa nezabije. Ale POZOR! Ak už platiť tak jedine s tým, že:

,,Ja ťa pozvem dnes a ty nabudúce.“

alebo:

,,Ja to vezmem dneska a na budúce ma pozveš ty.“

či iné variácie. Proste, ona nesmie mať pocit že, si ju vydržiavate, respektíve že sa peniazmi snažíte zaplatiť jej pozornosť a demonštrovať to, že Vaša finančná situácia je ozaj nadpriemerná. Ona to vie, o to sa nebojte. Tým že, za ňu zaplatíte jednu kávu, drink, večeru… jej to určite nedokážete.

Záverom by som vám chcel posunúť jedno odporúčanie. Stále o tom hovorte. Problémom chalanov, ktorí sa snažia baliť baby je, že nevedia pomenovať veci pravým menom a nevedia povedať to, čo skutočne chcú. Či už ide o sex, vzťah, alebo samotné platenie. Proste, nádherný vzťah so ženou je založený na úprimnosti a to úplne od začiatku. Myslím tým aj fázu, kedy sa jej bojíte povedať to, aby za seba zaplatila, že ak by ste chceli kurvu nevolali by ste ju von a podobne. Samozrejme, všetko je potrebné hovoriť v stráviteľných dávkach, ale je nutné vytvoriť si návyk o všetkom o čom chcete hovoriť. Úplne o všetkom.

A zhrnutie toho kedy platím ja? Je to jednoduché. Keď dievča vyslovene pozvem, keď viem že ma chce a tým, že jej to zaplatím budem mať ešte väčšiu hodnotu a nepokazím napätie a to najlepšie: Keď ma jeden drink, káva… delí od sexu. V tom prípade ma pár eur určite nezabije. Na obed sa jej vykašlem ale dať drobné za kávu a minerálku ešte nikoho nepriviedlo na mizinu.

Published in Zvádzanie