Skip to content →

Ako zvládnuť problémové dni vo vzťahu?

Okay, dnes sa podelím o niečo, čo pokladám za čisté zlato pri udržovaní pohody vo vzťahoch.

Poznáte to, niečo sa stane a cítite, že vaša polovička sa necíti najlepšie. Vo vzduchu je cítit napätie a vy nemáte potuchy, ako z toho von. Začnete rozmýšlať, čo sa deje, máte potrebu vedieť či je všetko ok a potom celá konverzácia vyzerá nejak takto:

Ja: Čo sa deje?
Ona: Neviem.
Ja: Na čo myslíš?
Ona: Je to celé divné, neviem.
Ja: Ako sa cítiš?
Ona: Neviem, asi potrebujem čas pre seba.
Ja: Má to niečo dočinenia so včerajškom?

V tejto situácii začnem byť flustrovaný a robiť si starosti, či sa niečo deje. Môj tep vyskočí, začne sa mi ťažko dýchať a do hlavy mi vystrelia myšlienky ako: Čo ak je niečo zlé v našom vzťahu? Chce sa so mnou rozísť? Bola mi neverná a nevie ako mi to povedať?… Musím vedieť na čo myslí!

Na čo som ale prišiel je, že:

  • Každý máme niekedy zlý deň. Deň kedy sa necítime dobre, možno ani nevieme prečo, ale nechceme to s nikým riešiť. Chceme mať kľud.
  • Zamyslel som sa, s akým mužom sa chce vídať.

A ešte, porovnajte si ieto dve veci a rozmyslite si, ktorá je pre stabilitu vášho vzťahu lepšia.

  1. (utrápena tvár) Čo sa deje? Je to vážne? Musím vedieť, že je všetko v poriadku!
  2. (pohoda, kľud, budhová aura kľudu) Viem, že sa teraz zdá všetko zlé, že sa necítiš dobre a nevieš co si o tom myslieť… ale ver mi, bude to v poriadku.

Prvý sposob je presne to, ako by som chcel v danej situácii reagovať. Zachrániť situáciu a uvoľniť napätie. Je to typický mužský spôsob riešenia situácie. Myslíme si že získaním množstva informácii budeme vedieť danú situaciu opraviť (opraviť to, ako sa cíti).

Ono pravda je taká, že život nieje vždy jednoduchý a niekedy nastanú situácie ktoré nás v danú chvílu trápia. Stane sa to každému.

Posledné po čom v danú chvíľu túži, je Španielská inkvizícia snažiaca vytiahnuť z nej všetko info o tom, prečo sa cíti tak, ako sa cíti.

Čo potrebuje, je silu a sebavedomie od muža po jej boku. Potrebuje muža, ktorý ju obíjme, upokojí a dá jej pocit, že sa to dá všetko doporiadku (aj keď mu nepovie na čo práve myslí).

Published in Vzťahy