Skip to content →

Ako sa dostať z friendzone?

“Ahoj. Potrebujem poradiť. Ide o jednu babu. Volá sa Michaela, sme kamaráti a páči sa mi. Je úplne super, má rada všetko čo ja a dokonale si rozumieme. Čo mam spraviť, aby ma chcela? Ona chce byť len kamarátka.”

A je to tu. Dnes sa vyjadrím asi k najnepríjemnejšej otázke ktorú dostávam v maili takmer denne. Je pre mňa veľmi nepríjemná, pretože ma dostávate do pozície kedy vám poviem pravdu, ktorá nebude príjemná. Čo teda robiť v prípade, že chce byť len kamarátka?.

Spoločná črta “kamarátov”

Toto je spoločná črta 99% ľudí s týmto problémom a je zároveň jasnou odpoveďou na to, prečo niektorí muži skončia VŽDY ako kamaráti. Takýto muž má totiž dve vlastnosti:

  • Neprejavuje svoju sexualitu, pretože “Čo by si pomyslela…”
  • Za žiadnu cenu nebude riskovať, lebo “Čo ak sa stane…(doplňte ľubovoľnú výhovorku, prečo nie)”

Ona ho vidí ako milého chlapca, ktorého však vidí ako asexuálneho jedinca a predstava sexu s ním jej na myseľ nepríde nikdy a preto chce byť len kamarátka. Toto je spoločná črta majority ľudí, ktorí mi túto otázku pokladajú. A je to zároveň črta, ktorá jednoducho musí ísť preč, ak chcú mať v budúcnosti vyrovnaný sexuálny život a úspechy u žien. Na to, aby tohto problému zbavili, musia pochopiť, prečo ho vôbec majú. To, prečo ich vníma ako kamarátov a nemá záujem o nič viac má dôvod. Nikdy o ňu neprejavili záujem. Nedali jej najavo, že ich sexuálne priťahuje.

Keď takýto muž spozná novú ženu, chová sa ako slušný, zdvorilý, milý kamarát namiesto toho, aby navodil atmosféru a začal flirtovať. Ona ho teda od začiatku založí do šuplíka kamarát na zabitie nudy. Od toho momentu sú “priatelia”. Jeho logický plán je tráviť s ňou čo najviac času, robiť všetko čo jej na očiach uvidí a byť pre ňu nezištnou oporou a prístavom pri každom jej probléme. Nie je to ani tak tým, že by to bol skutočne on, ale očakáva, že vďaka tomu jej to v hlave prepne, prestane sa stretávať a randiť “s tými loosrami a debilmi” a konečne si ho vyberie. Potom sa do neho určite zamiluje a bude navždy jeho.

Zlá správa je, že zatiaľ čo jej lezú do zadku, ju v súkromí šuká a následne jej ostrieka semenom celú tvár niekto iný. Niekto kto ju vzrušuje, kto nemá záujem len o to “byť kamarát”. Taktika balenia žien cez kamarátstvo nefunguje. Vedie to akurát k tomu, že budú počúvať, aký je jej sexuálny partner zmrd, a budú objektom, na ktorého ramene sa vyplače a zdvihne si ego… Jeho očakávania sexu sa nenaplnia. Dúfam, že som zrozumiteľne vysvetlil, prečo celý spôsob balenia “na kamaráta” nefunguje. Teraz prichádza na rad moja otázka:

Ste odhodlaní riskovať kamarátstvo, aby ste ju zbalili?

Áno? Tak ideme na to.

Vždy keď sa ma niekto spýta, ako túto situáciu zvládnuť bez risku, bez toho aby sa musel začať prejavovať sexuálne…nemôže čakať odpoveď. Takto to totiž nefunguje. Je to rovnaké, ako by chcel vyhrávať v counterstrike spôsobom “schovám sa do rohu a dúfam, že ma netrafia”. Niekedy sa mu s takouto taktikou podarí zabiť jedného, alebo dvoch súperov, ale nikdy nebude vyhrávať. Naproti tomu ísť do boja znamená, že moja online postava bude hodne krát zabitá, ale taktiež množstvo hier vyhrá. A to isté platí pri balení žien. Idem s kožou na trh a “riskujem zásah”, aby som vyhral… Tu je správna taktika, ako nebyť kamarát:

  • Dať jej najavo, že ma priťahuje
  • Dotýkať sa jej
  • Pokúsiť sa vybudovať sexuálne napätie
  • Byť sexuálny

Je to opäť ako CS. Na začiatku to hodne schytáte, ale postupom času sa v tom naučíte chodit a vaše win/loose ratio sa pozitívne zmení. Oveľa viac súperov zabijete, a omnoho menej krát to schytáte.

Pokiaľ daný “kamarátsky vzťah” trvá príliš dlho, cesta z neho bude ťažká. Je to, ako začať taktikou check-bet v pokri a potom sa neskôr v turnaji diviť, prečo má každý, s výnimkou mňa obrovský pot. A keďže som hral dlho “na istotu”, risk bude o to väčší. Moja najlepšia rada by bola vykašlať sa na to a baliť iné.  Začať s novou ženou, začať nanovo a mať možnosť byť flirtujúci a sexuálny hneď od začiatku interakcie. Pokiaľ ju ale naozaj chcete, OK. Doporučujem vám prejaviť sa, prejaviť svoj záujem a byť sexuálny aj za cenu, že možnosť prehry je vysoká. Otvorene hovorím, že je to veľmi rizikové. Šanca, že to nedopadne dobre je vysoká a prehra znamená často krát aj stratu priateľstva.

Nabudúce, ak budete zmätení, prečo ste iba kamaráti, spýtajte sa: Podstupujem riziko, alebo hrám na istotu? Prejavujem jej svoj záujem o ňu, ako o ženu?

Ak je odpoveď nie, je čas vystúpiť z pohovky a začať na sebe pracovať. Je pravda, že pokiaľ ste v tom úplne noví, bude to ťažké, ale nie je to nič nemožné.

Published in Vzťahy