Skip to content →

Ako prekonať strach z oslovenia?

V prvom rade by som sa chcel venovať situácii, keď sa chcete ozvať k dievčaťu. O vašom STRACHU, pretože sám som ho prežil. Prežil si ho každý a je to normálna reakcia človeka. Stojíte na mieste a zbadáte holku. V žalúdku pociťujete chvenie a bojíte sa vysloviť slovo, srdce sa vám rozbúši a ťažšie sa dýcha. Týmto článkom by som vám chcel dať nejaký ,,návod´´, ako to prekonať a motiváciu, prečo to prekonať. Je veľmi dôležité sa ku holkám ozývať, ak chcete nejakú holku mať. Je to aktivita ktorá vám prináša ovocie.

To už všetci vieme, lenže zo strachom sa to nedá však???

Musíte si položiť otázku. Ma tento strach význam? Podľa vlastných skúsenosti som si istý, že strach sa dá prekonať. Je to len emócia. Vec ktorá v podstate ani neexistuje, nedá sa chytiť, je nehmotná a cez to všetko nám v živote robí také problémy. Nemyslím len pri balení a zvádzaní holiek, ale celkovo v celom živote. V skole, v práci, pri hľadaní zamestnania. Veľa vplyvných ľudí a vašich vzorov je tam kde sú len preto, že prekonali svoj strach. Nebáli sa urobiť vážne rozhodnutie a zmeniť svoj život. Prečo by ste aj vy, normálni ľudia nemohli dosiahnuť svoje sny?

Pretože mate strach.

Strach je tá vec, ktorá vám bráni isť za svojimi snami. STRACH je ta vec, ktorá vám bráni urobiť svoj život šťastným. Čím skôr tento strach prekonáte tým skôr budete žiť svoj život naplno.

Aký je váš sen? Zbaliť holku? Opäť prvá vec STRACH.

Odmietne ma, nebude ma chcieť. A tento strach vám zabráni skúsiť to, zabraní vám užiť si večer, zabráni vám šukat :D. A toto nechcete. Musíte strachu čeliť , postaviť sa mu a isť do akcie. Získať si holku!

A poraziť strach.

Je jedno ako vyzeráte, aký mate prejav, to všetko získate postupne, kedy sa váš skill cvikom bude zväčšovať a zväčšovať… Ale pre začiatok musíte prekonať ten strach, poraziť ho a isť za svojim snom. Je pravda, že sa môže naskytnúť situácia, že sa vám nebude dariť budete sa cítiť trápne, ale každý si tým musel prejsť. Ide tu o vývoj osobnosti. Nedá sa len tak z ničoho nič byt dokonalým baličom. Nedá sa to len tým, že budete čítať články. Musíte si to všetko zažiť na vlastnej koži! Iba takto môžete byť stále lepší a lepší. Doslova musíte trénovať

Mnohým z vás prídu na rozum otázky ako strach prekonať, tak prikladám malý návod a uvediem vám pár situácií, kde ste sa so strachom už stretli a vysvetlím vám, ako strach funguje.

Prvý deň v skole ste prežívali strašný strach z toho, čo vás bude čakať. Strach z toho, že musíte byt samostatný, strach že budete mat všetko vo svojich rukách, strach že to nezvládnete. Chceli ste utiecť isť domov a nikdy sa tam nevrátiť. Ale dokázali ste to. Išli ste tam prvý krát s veľkým strachom, ktorý sa postupne zmenšoval až úplne zmizol a škola je pre vás už bežná vec.

Tento jednoduchý princíp funguje vo všetkých vašich rozhodnutiach:

Cele prekonanie strachu stoji na dvoch úrovniach. Pozitívny a negatívny zážitok zo situácie.

Napr. Idete za nejakou holkou ale mate neskutočný strach sa jej prihovoriť… ak sa jej neprihovoríte, budete mat negatívny zážitok, ktorým sa vás strach bude stupňovať a narastať. Do vášho podvedomia sa dostane, že už ste to nedokázali a budete sa báť, že zlyháte opäť. Váš strach bude narastať a potom je veľmi ťažké ho poraziť a budete odsúdený si do konca života (…). Toto chcete? myslím si že nie.

To isté so školou, ak by ste v prvý deň neboli donútený tam isť a nepostavili by ste sa strachu, tak teraz by ste ani nevedeli čítať tento článok :D.

Alebo pozitívny stav, keď prekonáte svoj strach a zistíte, že je to v pohode, že ste to zvládli. Zistite, že ta situácia je fajn a budete mať zo seba super pocit. Začnete si na to pomaličky zvykať a váš strach sa bude zmenšovať, až kým sa nestratí… Opäť príklad so školou. Chodili ste tam tak často každý deň a váš strach sa pomaličky otupoval. Prvá písomka bola obrovský strach a teraz je vám to už v podstate jedno. Už ste na to zvyknutý, už sa nad tým ani nezamýšľate. Viete že je to vaša povinnosť a viete že to zvládnete… Strach zmizol… (aj keď priznávam, občas príde strach aj pred dôležitým zápočtom, ale to je už o niečom inom).

Toto je tajomstvo všetkých baličov. Vyskúšali už toľko situácii, interakcii, že strach nepoznajú. Nemá ich čo prekvapiť. STRACH neexistuje a je tak strašne otupený, že ho už ani nevnímajú. Vystavovali sa za svoj život tak veľa situáciám, že už im to príde ako normálna vec.

Prídu za dievčaťom a rozprávajú sa s nim úplne v pohode, úričom osoba s veľkým pocitom strachu ma s tým problémy. Sústredí sa len na svoj strach , mozog nefunguje , telo sa trasie, hlas je o ničom… Z toho vyplýva, že strácate veľmi dôležitú vec a tou je neverbálna komunikácia o ktorej bolo písané skôr. A tým dostávate aj negatívne odpovede typu: Chod preč, nemám záujem.

Kto by sa už chcel rozprávať z tak ustráchanou osobou? Ako bolo písane aj skôr, tak ako sa vy cítite a pôsobíte na ľudí tak pôsobia aj oni na vás. Jednoduchá reakcia, skúste na niekoho začať kričať a nadávať mu. Začne sa správať tak isto. Skúste k nemu byt milý a otvorený, otvorí sa vám tiež… Budete stáť pred niekým so strachom, bude z vás nervózny a to my nechceme.

Tuto situáciu som už zažil aj ja. Zaľúbil som sa do jednej krásnej holky. Veľmi sme si rozumeli, lenže som pociťoval strach z prejavenia svojich emócií. Nedokázal som to prekonať a môj strach rapídne narastal. Zlyhával som. Klamal som jej, že nemôžem prísť, nemôžem volať, lebo som sa bal, že sa s ňou nebudem mať o čom rozprávať atď.

všetky negatívne myšlienky, ktoré aj vám určíte behali po rozume. Rozhodol som sa za ňou konečne isť a keď prišiel autobus, nedokázal som nastúpiť. Hlavou mi prebehli všetky možné výhovorky a klamstva, ktoré som si nahováral.

Nebude ma chcieť, nebudem sa mat s ňou o čom baviť… Verte mi, aj keby ten deň nedopadol ako by som chcel, nemal by som také výčitky aké som mal. Bol som zo seba sklamaný, že som to nedokázal prekonať. Žil som s tým pocitom, že čo ak toto mal byt ten najkrajší deň v mojom živote a ja som nespravil nič, len stál na zastávke a pozeral, ako mi uteká možno životná šanca.

Preto som sa rozhodol, že sa strachu začnem venovať, že ho porazím, že je to môj najväčší nepriateľ a ja ho zničím. A ako? Začal som sa vrhať do interakcii, do všetkých možných veci, z ktorých som mal tak neuveriteľný strach. Strach z lietania? Išiel som  letecky do Londýna. Zvládol som to a som na seba hrdý, môj strach pomaličky začal opadávať. Prvá jazda v autoškole , opäť veľký strach a opäť prekonaný. Moja osobnosť a sebavedomie rastie tým, že strach porážam. A u žien ma úspech iba osoba, ktorá je sebavedomá… TAKŽE SA NEBOJTE A ČELTE SVOJMU STRACHU!!!

Published in Myseľ a Úspech Zoznamovanie sa