Skip to content →

Ako dosiahnuť úspech (nie len u žien)

Pozor, dnešný článok sa ti nebude páčiť, ak patríš medzi ľudí, ktorí si potrpia na bezpečie, istoty, život bez rizika a za žiadnu cenu sa nechceš vystaviť strachu.

V tom prípade mám zlú správu. Takýmto spôsobom neuspeješ.

Strach

Povieme si, že takí nie sme. Ale ako to môžeme vedieť s istotou? Nie sme ovládaní strachom?

Činy opíšu realitu lepšie, ako slová a keď si odmyslím slová a zameriam sa priamo na činy,  na výsledok a spoznám činy, ktoré k nemu viedli, tak je to jasné.

Každý z nás stretol ľudí, ktorí do nekonečna ospevovali, ako je život zlý, ako su všetky ženy kurvy, aké sú to všetko zlatokopky… Spýtam sa takto. Čo robil on? Zoznamoval sa s nimi? Komunikoval s nimi? Bol k ním pozorný a aktívne ich balil? Alebo posedával niekde v rohu a čakal, že prídu samé?

A príkladov z finančného sveta je o to viac. Zlí ilumináti ovládajú celý svet a tak môžu za to, že som na mizine. Vôbec za to nemôže to, že so svojou situáciou nič nerobím a namiesto štúdia niečoho perspektívneho chľastám. Namiesto šetrenia a rozumného investovania si kúpim iPhone  aj ked ma stal dve výplaty. Namiesto snahy vytvoriť niečo zaujímave a snahy začať podnikať idem oberať paradajky do talianska lebo to je za 8 eur na hodinu.

Zlé, proti riziku bojujúce a iracionálne rozhodnutia budú mať za následok neúspech.

Sprav to pre seba. Vyhni sa tomu. Zober si zodpovednosť za život do svojich rúk a tvaruj ho tak, ako chceš. Pones zodpovednosť za výsledok, za úspech, ale aj neúspech. Nehanbi sa za to, že si neuspel, ale buď hrdý, že si bojoval za svoj ciel.

Viem že je to ťažké. Nechceme riskovať. Bojíme sa, ako zareaguje okolie po tom, ako nás uvidí sklamať. Ale fakt to neobetuješ pre svoje vyššie ciele?

Chyby

Jediný spôsob, ako sa človek niečo naučí je, že spraví chyby. Rob ich a nehanbi sa za ne.

Schopnosť učiniť správne rozhodnutia totiž prichádza s dobrým úsudkom. A ten vychádza z predchádzajúcich skúsenosti. Len tým, že si niečo spravil zle, vieš zanalyzovať situáciu a navrhnúť riešenie.

To že si spravil chybu a sklamal neznamená, že si nanič. Znamená to presný opak. Znamená to, že na sebe pracuješ a vrháš sa do situácii, ktoré si ešte nikdy predtým nezažil.

Vrháš sa do situácii, kde sa učíš a zisťuješ, ako ich spraviť správne.

Odmietnutie je dobré pre rozvoj

Povedzme že si na bare a odmietla ťa žena. Chvíľu to bolí a nie je to príjemné. Ver že tie pocity poznám. Ale zajtra sa vyspíš a budú preč. Poznáš ale benefity, ktoré ti odmietnutie dáva?

Zvykáš si na neúspech. Zbavuješ sa dezilúzii o perfektnosti a uvedomuješ si, že vždy zažiješ aj vrcholy aj pády. A vďaka tomu poznaniu začneš mať v zadku, čo si kto myslí. Odmietnutie od jednej ženy bolí oveľa menej, ak vieš, že je len jednou z desiatich. A vieš zo skúsenosti, že zatiaľ čo jedna ťa odmietne, niekoľko ďalších sa s tebou porozpráva a tá šiesta s tebou skončí v posteli.

Zisti kam smeruješ

Pri formovaní svojho osudu nie sme odkázaní kompletne na náhodu. To kam smeruješ môžeš ľahko zistiť. Stačí sa pozrieť, kam sa dostali ľudia, ktorí pred 5, 10 alebo 15 rokmi spravili rovnaké rozhodnutia, aké chceš urobiť teraz. Boli dobré? Budeš spokojný s daným výsledkom?

Pokiaľ nie, zmeň svoju cestu a nájdi si človeka, ktorý pre teba môže byť vzorom. Zisti aké boli jeho rozhodnutia. Následne vieš presne, čo robiť, pokiaľ chceš o 10 rokov stáť v rovnakej pozícii ako on.

Sám to dlhodobo praktikujem a som obzvlášť rád za to, že som natrafil na kamarátov, ktorí nie su len kamarátmi, ale aj mojimi lektormi. Niektorí mi pomáhajú s fitness, s oblečením, s ženami. Iní ma naučili robiť weby a seo.

Od každého si beriem to najlepšie a tak si formujem svoju vlastnú budúcnosť.

Práca

Vieš, že existuje návod, ako uspieť u žien a v živote celkovo? Volá sa práca. Práca na maximum až do roztrhania tela.

V 20 rokoch sa počet mojich bývalých partneriek pohybuje v dvojciferných číslach a to som bol v 18 panic. Po pol roku učenia sa IM mám príjmy okolo 500 eur mesačne bez toho, aby som chodil do roboty.

Ale to je len výsledok mojich predchádzajúcich rozhodnutí. Moje pasívne príjmy sú výsledkom toho, že som pred rokom investoval peniaze, ktoré som od rodičov na štart do života získal namiesto toho, aby som si za ne kúpil auto alebo podobnú blbosť. Moja história so ženami je výsledkom toho, že som 5 dni v týždni 2 roky v kuse chodieval von, oslovoval, zoznamoval sa a dennodenne som sa kúpal v odmietnutiach.

Viem že to nie je nič nové, ale tento princíp funguje.

…a výsledok za to stojí.

Published in Myseľ a Úspech