Skip to content →

Ako byť atraktívnym a príťažlivým chlapom?

Ako sa dopracovať k svojmu ideálnemu, pre ženy atraktívnemu “ja”?

Začnem prierezom mojou históriou, v ktorej sa asi nájde nejden človek čítajúci našu stránku. Keď som bol malý, vyrastal som v nezmyselných ideáloch o svete a ženách, aké mi boli tlačené z televízie.

Koncept mojej reality spočíval v tom, že sú na svete dobrí a zlí chlapci. Dozvedel som sa, že ti zlí prehrávajú, aj keď v krátkodobom hľadisku sa im darí, a že cnosť, slušnosť a ….. (doplň ľubovolné vlastnosti dobrého chlapca) sú to právé. Veď vo filmoch to tak je, tak to musí byť pravda.

Delenie na dobrých a zlých prebiehalo asi tak, že tí zlí ženy nerešpektujú, zametajú s nimi, privádzajú im zlé emócie… za čo sú nakoniec potrestaní tým, že sa s nimi ženy rozídu (tu vzniká kotva – NLP).

Dobrí chlapci naopak, sú milí, vždy nápomocní, poradia, pomôžu, nikdy za to nič nechcú, tajne vypisujú básničky, kupujú medvedíkov, kvety…. Síce im to do života prináša množstvo problémov, napr. v polovici story, kedy sa po rokoch poznania vyznaju z lásky dostane odmietnutia, ale na koniec to vždy dopadne dobre, lebo ta popletená princezná si uvedomí (kotva – NLP).

V tomto momente, ak tomu uveríte ako som tomu uveril ja nastáva vážny problém, pretože sa z vás stál oficálne kretén, ktorý si každý fail s ženami vysvetlí tým, že oni nevidia to “dobro” vo vás, ale že ak budete robiť to isté dostatočne dlho, zmení sa to a vaša princezná si to uvedomí.

***vsuvka: otestované, romantických gest som mal na konte milión a k šuku to neviedlo. Aké prekvapenie (irony alert)

V skutočnom svete však je len “end” bez “happy” a končí sa to skôr stratou kamarátstva, grcaním, žalúdočnými problémami a výrazne sa zvyšuje riziko, že zo seba daný človek bude robiť idiota (zúfalí ľudia robia zúfalé činy).

Tu niekde nastáva treshold, kedy sa človek vyberie dvomi cestami. Za A) ostane verný svojím ideálom a za B) povie si že ženy letia na zmrdov a tak sa z neho stane zmrd.

Takže po tom, ako som si prešiel zopár naozaj bolestivými rozchodmi s ženami, ktoré za to ani nestáli som si povedal, “okay, toto nefunguje, je načase stať sa zmrdom.” Lebo bitches milujú zmrdov.

Stal som sa drzým, opakom džentlmena, nikdy som im nebol nápomocný, nebral som ženy ako ľudí, ale ako objekty. Inými slovami, totálny blbec.

Ani toto mi nepriviedlo príliš úspechov.

Potom som sa spoznal s chalanmi ako Sapfoq, Michal ale aj mnoho iných, ktorí v mnohom zmenili môj pohľad na zvádzanie, vďaka ktorým mi vhlave začali vznikať koncepty, ktorými sa v drobných obmenách riadim doteraz.

Inými slovami, dostal som sa do reality a uvidel som na jednu stranu, že cesta dobrého chlapca je nikam nevedúci nezmysel, ale rovnako aj celý koncept “hajzli a kurvy”, kde chalani sa chovajú ako úplní zmrdi a ženy ako všade nohyrozťahujúce kurvy. Opäť sa totiž nejednalo o skutočnú realitu, ale o interpretáciu reality niekym, kto nebol schopný nájsť si inú ženu, ako nadrogovanú pipinu.

Prestal som riešiť dobro/zlo, vidieť ženy na piedestáli, resp. ako objekty. Konečne som pochopil, že ženy sú ľudia s prednosťami a chybami a nie kurvy/princezny a začal som voči nim prejavovať rešpekt. (Znie to až trápne, ale všimnite si, koľkí ľudia to nepochopia celý život.) A tu niekedy nastal zlom, kedy som prestal baliť náhodne a pocítil som, že mám istý level skilu, ktorý som následne mohol velebiť.

Nemotorného príbehu už by snáď stačilo. Čo sa vám tým snažím povedať?

Snažim sa poukázať na to, že veľké množstvo vašich myšlienok o ženách sa nezakladá na skutočnosti, ale na ideáloch.

V najlepšom možnom prípade by ste mali pochopiť, že všetky tieto ideály sú len ideály a že nič ako perfektná žena, perfektný muž, alebo perfektná interakcia neexistuje.

Už len to by malo stačiť na obrovský pocit uvoľnenia.

Za všetkým tým balastom sa skrýva jednoduchá snaha byť šťastným a robiť šťastých ľudí okolo seba.

Po tom, ako sa zbavíte predstáv o perfektnej interakci/perfektej žene/perfektnom ja a pochopíte, že jednoducho existuje neskutočne množstvo variácii, že všetci máme prednosti a zápory, sa môžete konečne zbaviť toho strojeného chovania (aby náhodou nesakončila interakcia zle – lebo uvidí že nie ste ako Brad Pitt). Nasleduje uvoľnenie a akceptácia kladov a záporov, ako svojich, tak aj u ostatných.

Published in Zoznamovanie sa